Alströmerpokalen

En tävling för nybörjare

Detta är listan på alla som registrerade sig senast 10/3-2018
Ni får en Goodibag +Entré till Swefitexpo totalt värde 350:-
På Swefitexpo finns en speciell entré för vinster m.m. Där finns en liknande lista fast med kompletta uppgifter på er. Där har ni er entré.

 

Body Fitness

Mia Heiskanen Team JF Athletes
Patricia Stamenova Team: Iron Stable Bodybuilding
Marie Ekman Team in shape Uppsala
Stina Ebbestedt Team Ironworks
Molly Bergh Team Troija Fitness

Elena Egonsson Team Shapes Gym

Linnea Rosander Team: JF Athletes
Jenny Säfström Team in Shape
Katharina Nyman Team Golden Physique
Emma-Ida Nordstrand Team: Alströmer BBFF

Anette Brinde Ljungqvist Team: Iron Stable Bodybuilding

Marika Jonestad Team Fitness Delux
Lina Chressman
Emmy Kjellberg Team JF Athletes
Sara Lind Team JF Athletes


Josefin Kejder Team: KS gym och fitness

Chana Grentzelius Team: Proteinexperten
Maria Jönsson Team: Ironstablebodybuilding
Belinda Östman Team: Ironsport
Rebecka Broman Pettersson Team Fitness Delux

 Women´s Physique

Anna Jonsson Team Rise Above

CBB / BB – Junior

Peter Johansson Team: Iron Stable Bodybuilding
Jonas Kuusinen Team: Örebro Kraftsportklubb
Marcus Thomas Johansson Team: Örebro Kraftsportsklubb

CCB / BB – Senior

Sebastian Persson Team: JFAthletes
Adam Drevfors Team: Växer Gym
Tobias Souch Team: FNF Atlethic Center
Tim Cato Team: JK Fitness
Marcus Borglin Team EA by Proteinbolaget

Abdullah Albader Almulhem Team: Gym 1337

Joakim Lundell Team: Legendary

Men´s Physique Junior

Mufid Gad Elhak Team EA by Proteinbolaget
Henrik Bergström TEAM EA by PROTEINBOLAGET
Tim Kindingstad Spaak Team: Alströmer BBFF
Rikard Mortensen Team: Iron League by saint iron
Randi Faiz Denha Team Proteinexperten

Khan Mohamad Rezae Team Fitness Shopen Lidköping

Reshad gezabi
Jonathan Hodell Team EA by Proteinbolaget
Johan Bolinder Team EA By Proteinbolaget
Alfred Brorström Team: Lifestyle Athletes
Chris Graneklev Team ironhouse

 

Men´s Physique Senior

Rijad Sabanovic Team Shape by Sharam
Tobias Göransson Team JF Athletes
Nicki malm Team: Jf athletes
Ted Häggman Team: Alströmer BBFF
Björn Söderström Team: Alströmer BBFF

Daniel rydberg Team EA by Proteinbolaget

Axel Krusell Team: Alströmer BBFF
Yousif kliana Team: EA by proteinbolaget
Salim Mohamad Team: Team Galaxy
Johan Lindberg Team: Alströmer BBFF

Rashed Team shape by sattler

David Pires Team: Svenskt kosttlliskott
Pierre henriksson Team: Delta gym
Hasan Kurtovic Team: Alströmer BBFF
Adam Karlsson Team Wellnez Simrishamn

Jonas Nilsson Team Wellnez Simrishamn

Andreas Ternström Team: Iron League by Saint Iron

 

Bikini Fitness Junior

Susan Dahlbeck Team: Jf athletes
Helena Gustafsson Team EA by Proteinbolaget
Jonna Jonsson Team diamond fitness
Sofie jonsson Team Diamond fitness
Alice Andreasson Team: JF athletes

Kristin Berglund Goode Team Ironworks
Maria Andersson Team: Tempo Training

Lina Andersson Team EA by proteinbolaget
Frida Delin Team EA by Proteinbolaget
Lisa Rundqvist Team Wellnez Simrishamn

Emma Alingsjö Team iGym

Ronja Johansson Team: iron house gym
Carin Engstrand Team Proteinexperten

 

Bikini Fitness Senior

Jessica Idermark Team Chipset
Ana Palacios Tardio Team EA by Proteinbolaget
Amanda Petersson Snar Team EA by proteinbolaget
Ivana cosic Team: JF athletes
Melissa Carlsson Team EA by proteinbolaget

Karin Jansson Team: Delta Gym

Michaela Levin Team: Alströmer BBFF
Erica Perkins Westerberg Team In Shape Uppsala
Johanna Hassi Team EA by proteinbolaget
Pernilla Nyholm Team EA by proteinbolaget

Helena Lemoine Team: Alströmer BBFF

Jasmine Elwing Team: Alströmer BBFF
Carolina Johnsson Team EA by Proteinbolaget
Patricia Anna Maria Lehnberg Team Rise Above
Veronica Edling Dreamteam by Sussifitness

Casandra Bergström Team EA by Proteinbolaget

Sandra svensson Team Diamond Fitness
Therese Quist Team: LifeStyle Athletes
Sara Jönsson Team: JK Fitness
Nadja Robertsson Team ironsport

Erika Paulamäki Team: TC Strong By Sweden

Johanna Määttä Team: Bodydisipline Athlete Club
Jacqueline kenmoore Team: JFathletes
Sara Stricker
Josefin Wessman Team: Alströmer BBFF
Olivia Månsson Team Sportcenter Ö-vik

 

Wellness Fitness

Olivia Angermayr Team: Örebro Kraftsportklubb
Katarina Ahlsén Team: Alströmer BBFF

 

Registreringen 2018

Inregistreringen för tävlande sker på arenan Fre 15/6 kl 19:00.


Coacherna behöver ej närvara, endast dom tävlande. Tävlande måste vara registrerade & antagna på hemsidan innan. Med reservation för att tiderna kan komma att ändras.

infoSamlad information

Här hittar ni svaren på de flesta frågorna inför tävlingen.

Läs Mer...

 

registreringRegistrering 2018

STÄNGD

Läs Mer... 

licensTävlings Licens

För att tävla måste ni ha ett
Team och licens via SKKF.

Läs Mer...

hittaHitta i Alingsås

Här har ni en karta med viktiga
platser inför tävlingen i Alingsås.

Läs Mer...

kontaktKontakta Oss

Har ni frågor eller funderingar är
ni välkomna att kontakta oss.

Läs Mer...

schemaKörschemat 2018

Närmare tävlingsdatumet hittar ni
körschemat på denna sida.

Läs Mer...

spraySpraytanning

On Site Spraytan har ensamrätt på
färgapplicering bakom scenen.

Läs Mer...

ustallareUtställare på Mässan

Vill du ställa ut eller nyfiken på
vilka utställare som kommer ?

Läs Mer...

anmlaldaAnmälda Deltagare

Listan uppdateras varannan vecka.

Läs Mer...

if trophy 1054950Resultaten 2018

Vill du se resultaten ?
Här har ni en PDF.

Ladda ner...