Alströmerpokalen

En tävling för nybörjare

 

 Programmet för tävlingen 2020.

 

Alströmerpokalen 2020

Start kl 10.00 Lördag 13 Juni

Block 1

Classic Bodybuilding Öppen klass

1.Travis Edwards 3163 Team Nordic Shape
2.Moris Bade 3136. Alströmer BBFF
3.Torbjörn Edman 3191. Kraftcentralen Markaryd
4.Benny Sandered 3193. Ironhouse Athletes
5.Manish Kumar Rana 3204. Team Strenght och Fitness

Classic Physique Öppen klass
6.Alex Blom 3030
7.Mohammed ? 3172 NG Nutrition
8.Simon Skoglund 3195 Växer Gym

Bikinifitness Junior Öppen klass
9.Moa Andersson 3206 Parken Fitness
10.Elenore Vårhall 2971 Team Fitness By Aspen
11.Therese Lilja 3073 Rebells By Rebella
12.Carolina Mickelsson 2983 Team Fenrisnutrition
13.Sara Remmelg 3139 Parken Fitness
14.Felicia Plejmark 2739 Team Nordic Physique
15.Jill Johansson 3051 Team JF
16.Sarina Khamsehyekta 3183 Team Shape By Sharam
17.Moa Eriksen 3184 Dellerenti Sports
18.Hanna Carlson 3190 My Coach Athletes
19.Ebba Loeb 3201 Rebells By Rebella

Paus ca 20 min

Block 2

Bikinifitness Senior -166cm
20.Elenore Vårhall 2971 Team Fitness By Aspen
21.My Hedman 3104 Tc Strong By Fitness
22.Therese Lilja 3073 Rebells By Rebella
23.Emmie Persson ? Team Elit ?
24.Elli Leon 3155 Team Fenrisnutrition
25.Isabelle Hamberg 3157 Hedemora Atletklubb
26.Sanna Nydén 3160 Team Nordic Shape
27.Emma Paananen 3170 Team Fitness By Aspen
28.Andrea Sierra 3192 Team X-Shape
29.Moa Eriksen 3184 Dellerenti Sports
30.Stefanie Berggren 3200 Team JF
31.Sarina Khamsehyekta 3183 Team Shape By Sharam
67.Nora Gorgo 3189 AL Coachning
68.Annie Heiderup 3097 Alströmer BBFF

Bikinifitness Senior +166cm

32.Karolina Stålhäll ? Team JF
33.Louise Järvstedt 3164 Rebells By Rebella
34.Mathilda Björding 3032 Team Fitness By Aspen
35.Julia Thorén 2997 Athletes By E.N
36.Linda Jensen 3156 Strong By Fitness
37.Mathilda Faal 3177 Get Fit Nordic Team
38.Emma Lindholm 3169 Rebells By Rebella
39.Elin Wahrburg 3175 Alströmer BBFF
40.veronica Carl 3166 TC Strong By Fitness

41.Linnea Jönsson 3199 Alströmer BBFF
42.Angelica Vander Hert 3138 Team Fairing
43.Amanda Holmqvist 2670 Tempo Training
44.Josefin Blom 5065 Tempo Training

Paus ca 40 min

Block 3

Mens Physique Junior Öppen klass

45.Leon Flyxe 3028 Svensk Sport Nutrition
46.Linus Lindberg 3169 Team Flex Nutrition
47.Mohammad Rezaei 3194 Team Flex Nutrition
48.Daniel Yacoub 3207 Team Protein Experten
49.Fardin Malekzade ? TC Strong By Fitness

Bodyfitness Öppen klass

50.Sandra Lindgren 3178 Tempo Training
51.Virginia Tigerstrand 3167 Tempo Training
52.Anna Gustafsson 3146 Team X-Shape
53.Therese Wallin 1881 Team Fairing
54.Mikaela Malmquist 3186 Växer Gym

Mens Physique Senior -178cm

55.Dino Vasquez Mella 3140 No Limit Halmstad
56.Ricky Serey Gustafsson 3090 Alströmer BBFF
57.Rickard Aronsson 3060 Team Shape By Sharam
58.Rami Shukur 3205 Team SSN
59.Zawar Bajnaka 3149 Alströmer BBFF
60.Nader Mohammad Nader 3000 Team Danesh

Mens Physique Senior +178cm

61.Anton Andersson 3158 Alströmer BBFF
62.Daniel Gustafsson 3020;Team Get Fit Nordic
63.Fredrik Henriksson 3187 Team Flex Nutrition By EA
64.Johan Ling 3174 Team Flex Nutrition By EA
65.Andreas Olsson 3202 Team gymstar.se
66.Ghassan Badr 3208 Team Elite Nutrition

Slut ca 16.00

infoSamlad information

Här hittar ni svaren på de flesta frågorna inför tävlingen.

Läs Mer...

 

registreringRegistrering 2020

Stängd

kontaktKontakta Oss

Har ni frågor eller funderingar är
ni välkomna att kontakta oss.

Läs Mer...

schemaKörschema

Närmare tävlingsdatumet hittar ni
körschemat på denna sida.

Läs Mer...

spraySpraytanning

Klicka dig vidare för
information om Spraytan.

Läs Mer...

ustallareUtställare på Mässan

Vill du ställa ut eller har frågor
om utställningen på mässan ?

Läs Mer...

anmlaldaAnmälda Deltagare

Listan uppdateras varannan vecka.

Läs Mer...

musikPoseringsmusik

Vill du ha poseringsmusik ?
Läs här om hur det fungerar.

Läs Mer...